|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | LC Filter |
| Transfer Function: | Band Pass |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Description |
| Features & Benefits |
| Electrical & Mechanical Specifications |
| Model No. | TPW-BPF-4552-SMAF |
| Frequency(MHz) | 450-520MHz |
| BW(MHz) | 62MHz |
| Insertion Loss(dB) | ≤2.0 |
| Return Loss(dB) | ≥17 |
| Rejection(dB) | ≥40@441MHz/556MHz |
| Impedance | 50 ohm |
| Power Rating(W) | 10W (Average Per Port) |
| Operating Temperature (deg) | -20~+55ºC |
| Connector | SMA-female |
| Finish | Black-plated |
| Relative Humidity | 5%-95% |
| Dimensions | See Mechanical Drawing |
| Weight(kg) | 0.8KG |
| Recommened Products |
| About us |



| Main Products |
| Application |
| Packing Details |
| Testing Equipment |
| FAQ |
