|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Usage: | Communication Antenna, TV Antenna |
| Usage Occasion: | Base Antenna |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Products Description |
| Electrical & Mechanical Specifications |
| Electrical Specifications | |
| Frequency Range, MHz | 350-520 |
| Bandwidth(MHz) | 20 |
| Gain, dBi | 3 |
| VSWR | ≤1.5 |
| Polarization | Vertical |
| F/B Ratio-dB | / |
| Input Impedance | 50 Ω |
| Max. Input Power | 100 W |
| Lightning Protection | DC Ground |
| Vertical Beamwidth | 55 |
| Horizontal Beamwidth | 360 |
| Mechanical Specifications | |
| Connector | N Female |
| Cable Length | 30cm |
| Dimensions | Φ160×90mm |
| Weight | 0.40 kg |
| Reflector Material | Aluminum |
| Radome Material | UV-Protected ABS |
| Operating Temperature | -40°C to +65°C |
| Mounting | Fix with Nut |
| Recommended Product |
| About Us |

| Main Products |
| Application |
| Packing Details |
| FAQ |