|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Transport Package: | Standard Export Packing Cartons |
| Trademark: | Topwave |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Discription |
| Features & Benefits |
| Electrical & Mechanical Specifications |
| Model No. | TPW-CT-1990-SMD |
| Frequency Range(MHz) | 1930-1990MHz |
| Insertion Loss(dB) | ≤0.35dB@ 25±5°C |
| ≤0.40dB@ -40 ~ +100°C | |
| Isolation(dB) | ≥21dB@ 25±5°C |
| ≥20dB@ -40 ~ +100°C | |
| Return Loss(dB) | ≤21dB@ 25±5°C |
| ≤20dB@ -40 ~ +100°C | |
| Power Rating | 50W |
| Impedance | 50 ohm |
| Connector | SMD |
| Surface Oxidation | Silver-plated |
| Operating Temperature | -40 ~ +100°C |
| Direction | CW |
| Related Products |
| Our Certifications |
| About us |

| Main Products |
| Application |
| Packing Details |
| FAQ |