|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Usage: | Computer, Workstation, Server |
| Type: | Wireless |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model Number | TPW-PT-3860-NF |
| Frequency Range | 380-6000MHz |
| Ratio Nom. | 100:1/20dB |
| Output Split | -0.4/-20.1 |
| Input VSWR max | 1.30 |
| Branch Flatness ref. to Input Level, incl Loss, dB | 20.3±1.0@137-200MHz |
| 20.1±1.0@200-250MHz | |
| 20.0±1.0@250-470MHz | |
| Impedance | 50Ω nominal |
| IP Grade | IP65(Waterproof) |
| Application | Outdoor |
| Temperature Range | -35° C to +75° C |
| Connector Type | N Female |
| Housing Material | Aluminum |
| Color | Black |
·Narrow Frequency Band Coverage
·Compact, low weight
·Low Insertion Loss
·Indoor Using IP60
·High reliability and Simple installation
·Available with Type N, 7/16DIN or 4.3/10 Connectors

Q: Can I get smaples for validation test?
A: Let's talk, some samples are free but shipping charge should be on your account.
Q: What is your MOQ?
A: We don't have MOQ limit.
Q: What is your payment terms?
A: We accept Western Union, T/T, Paypal and so on.
Q: What is your delievry time?
A: Normally around 2 weeks, TBD for massive quantity or customized products.