|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Transport Package: | Standard Export Packing Cartons |
| Trademark: | Topwave |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Discription |
| Features & Benefits |
| Electrical & Mechanical Specifications |
| Model No. | TPW-RCC-1374-NF |
| Frequency(MHz) | 136-174MHz |
| Bandwidth | 5MHz |
| Insertion Loss(dB) | ≤0.50 |
| Isolation(dB) | ≥23 |
| VSWR | ≤1.30 |
| Impedance | 50 ohm |
| Power Rating | 50W CW |
| Reverse Power | 50W |
| Operating Temperature (deg) | -30~+55ºC |
| Connector | N Female |
| Relative Humidity | 5%-95% |
| Dimensions | See Mechanical Drawing |
| Related Products |

| About us |

| Main Products |
| Application |
| Testing Equipment |
| Packing Details |
| FAQ |